בעלי עסקים - הצטרפו ללא עלות והתחילו למכור שוברי מתנה ❤️ להרשמה לחצו כאן

סיפורו של פרויקט: שכונתי במועצה אזורית משגב

כיצד מועצה אזורית משגב מזרימה באמצעות שוברי שכונתי עשרות אלפי שקלים לכלכלה המקומית


במהלך הרבעון הראשון של 2021 נרכשו מעל ל-850 שוברי מתנה באתר בשווי של למעלה מ-51 אלף ש"ח למימוש בעסקים הקטנים ברחבי משגב. בנוסף, נוצר שיתוף פעולה עם עמותה מקומית והצטרפו למעלה מ-75 עסקים לדף המקומי של משגב באתר שכונתי.

האתגר: עידוד צרכנות מקומית בעסקים הקטנים ברחבי המועצה

בחודש מרץ 2020, משבר הקורונה הכה בישראל ופגע אנושות בעסקים הקטנים ברחבי הארץ. מועצה אזורית משגב חיפשה דרך שתאפשר לה לתמוך בעסקים הקטנים שבגזרתה תוך מתן חשיבות גבוהה לחיזוק הקשר בין האוכלוסייה המקומית לבעלי העסקים הקטנים. המועצה הבינה את החשיבות הגבוהה שבקידום הכלכלה המקומית וחיפשה פתרון טכנולוגי לטווח ארוך אשר מאפשר שיווק לעסקים לצד הגדלת מחזור ההכנסה שלהם.

הם מצאו את פרויקט "שכונתי", פרויקט קהילתי חברתי ללא מטרות רווח המסייע לרשויות מוניציפליות לתמוך בעסקים המקומיים.

 

חיפשנו דרך פשוטה לתמוך בעסקים הקטנים הנמצאים בגזרת המועצה שלנו ומצאנו משהו גדול בהרבה. בזכות פלטפורמת "שכונתי" הצלחנו לסייע לעסקים המקומיים לחזק את קשריהם הצרכניים עם תושבי המועצה ולהקנות להם ערוץ הכנסה חדש. כמו כן, תמכנו בעסקים על ידי יצירת חיבורים בין גופים שונים במועצה והאוכלוסייה המקומית לבין העסקים המקומיים בעזרת הפרויקט. אני שמח על העבודה המשותפת עם צוות "שכונתי" ומאמין שיחד נוכל להמשיך לסייע לעסקים במשגב.

 

שמוליק דודאי, מנהל פיתוח עסקי של מועצה אזורית משגב ומנכ"ל החברה הכלכלית במשגב

הפתרון: שוברי שכונתי המוגבלים למימוש בעסקים הקטנים במשגב

צוות הפיתוח העסקי של המועצה, חבר לפרויקט "שכונתי" וביחד הצליחו לצרף למעלה מ-75 עסקים קטנים מרחבי המועצה. כחלק ממימוש המודל הכלכלי של הפרויקט הונפקו מאות שוברים אשר הוענקו לותיקי המועצה במהלך חודש הוותיק על ידי עמותת "מרחבים". כמו כן המועצה העניקה לעובדי "החברה הכלכלית" במועצה שוברי שכונתי לכבוד חג הפסח.

בעזרת הטכנולוגיה של שכונתי הונפקו שוברים מוגבלים למימוש אך ורק בעסקים המקומיים של משגב אשר מופיעים בדף העסקים של המועצה באתר שכונתי.

שוברי שכונתי איפשרו להגביל את הרכישות לעסקים המקומיים, חיזוק אוכלוסיות מוחלשות תוך עידוד צרכנות מקומית והנעת תהליך דיגיטליזציה של עשרות עסקים קטנים.

כל הרווחים ממכירת השוברים ומימושם הולכים ישירות לבעלי העסקים ומייצרים להם ערוץ הכנסה נוסף.

מועצה אזורית משגב משתמשת במיזם שכונתי כפלטפורמה ליצירת כלכלה מקומית מקיימת על ידי קישור בין הרשות המקומית, עמותות מקומיות וחברות עסקיות לבין העסקים הקטנים בגזרתה.

 

כמה זה חשוב לתמוך בעסקים המקומיים, כמה זה חשוב להעלות אותם על המפה. שוברי המתנה של שכונתי העלו אותנו לתודעת הלקוחות. הכל תוך שירות נפלא וזמינות גבוהה של צוות הפרויקט כעת, נותר לנו להודות ולקרוא לכולם לרכוש שוברים דרך האתר.

 

יערית שטרן, בעלת הקונדיטוריה - יערית שטרן האומנות שבטעם

תרדיון, משגב

תוצאות: משגבניקים קונים במשגב!

במהלך הרבעון הראשון של 2021 הצטרפו למעלה מ-75 עסקים לפרויקט במשגב, נוצר שת"פ עם עמותה מקומית, נרכשו מעל כ 850 שוברי מתנה באתר בשווי של למעלה מ-51 אלף ש"ח. כ-49% מהעסקים אשר הצטרפו לשכונתי במשגב, יכולים לראשונה למכור ברשת ללא כל תשתית קודמת. בנוסף העסקים זוכים בשיווק ללא עלות וכמו כן לגישה פשוטה למאגר לקוחות אישי הכולל דרכי התקשרות לכל לקוח דרך מערכת ניהול השוברים.

 

בזכות שיתוף הפעולה, שובר "שכונתי" של משגב הפך לכרטיס מקומי מוכר עבור הקהילה אשר מאפשר בחירה מרובה בין מגוון עשיר של עסקים מקומיים. בהתאם, ארגונים, חברות עסקיות, עמותות ועוד גופים במועצה יכולים כעת לקנות ולהעניק לקבוצות בקהילה את שוברי "שכונתי" של משגב. כך, דרך עבודה משותפת בין המועצה האזורית משגב לבין הפרויקט, חוסנם של העסקים הקטנים במועצה גדל תוך עידוד צרכנות מקומית בעזרת כלי טכנולוגי פשוט ויעיל. כל זאת כאשר המועצה שומרת על הרווחיות של העסקים הקטנים.

 

 

השאירו פרטים עכשיו ונשמח לסייע גם לכם

Thank you!

חסרי סבלנות לשמוע יותר? צרו איתנו קשר - 058-7511820

נ.ב אפשר גם בוואטסאפ - לחצו כאן

השאירו תגובה

שימו לב, תגובות צריכות לעבור אישור לפני פרסומן